Dafo Nedir? 

tick svgrepo com 2 Dafo, özellikle çocuklarda olmak üzere ayak bileği sorunlarını tedavi etmek ve düzeltmek amacıyla kullanılan bir ortez türüdür.

tick svgrepo com 2 Dafo, genellikle ayak bileği düzensizlikleri ve içe dönük ayak problemleri gibi sorunları gidermek için kullanılır.

tick svgrepo com 2 Dafo, kişinin ayağını destekleyerek, düzeltici bir etki yaratır ve uygun pozisyonu sağlar.

tick svgrepo com 2 Doğru dafo çeşidini seçmek, kişinin sorunlarına bağlıdır ve bir uzman tarafından belirlenmelidir.

attention svgrepo com 1 Bu makalede, dafo‘nun ne olduğunu, nasıl çalıştığını, hangi durumlarda kullanıldığını ve dafo çeşitlerini ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

Dafo Nasıl Çalışır?

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo, kişinin ayak yapısını ve ayak bileği hareketini düzelten ortezlerdir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo, ayak bileği eklemini istenilen pozisyonda korurken, gerektiğinde hareket serbestliği sağlar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo ortezi, ayak bileği sorunlarını tedavi etmek ve düzeltmek için etkili bir ortezdir.

Dafo Çeşitleri

tick svgrepo com 2 Her dafo çeşidi, belirli bir ayak bileği sorununa veya ihtiyaca yönelik olarak yapılmaktadır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Standard Dafo: Dafo, ayak bileği düzensizliklerini düzelten ve destekleyen bir ortez türüdür. Standard Dafo, rahat kullanımı ve uygun maliyeti ile ayak bileği sorunlarına hızlı bir şekilde müdahale etmeyi amaçlar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Leaf Spring Dafo: Leaf spring dafo, ayak bileği düzensizlikleri nedeniyle ayağın 90°’lik pozisyona gelmesi gereken durumlarda kullanılır. Özellikle ayak bileği hareketini sınırlayan durumlarda bu çeşit leaf spring dafo etkili bir seçenektir. 

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Eklemli Dafo: Eklemli dafo kişilerin ayak bileği harekelerine izin veren bir dafo türüdür. Eklemli dafo kullanan kişiler genellikle düşük ayak problemi yaşamayan veya bu sorunu çözmüş kişilerdir.

 

provital ortez dafo
provital ortez protez dafo
provital ortez dafo ortez
provital dafo

Dafo'nun Avantajları

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo, ayak bileği düzensizliklerini tedavi etmek ve düzeltmek için kullanılır

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Özellikle çocuklarda bu problemlerin erken dönemde tedavi edilmesine yardımcı olur.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo, özel olarak kişinin ayak yapısına uygun olarak tasarlandığı için konforlu bir kullanım sağlar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo, kullanıcıların normal günlük aktivitelerini sürdürebilmelerine olanak tanır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak bileği düzeltilirken, kişinin hareket serbestliği sınırlanmaz.

   

  Dafo'nun Kullanım Alanları

  accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo, birçok farklı ayak bileği sorununun tedavisinde ve düzeltilmesinde kullanılır.

  accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo, çocuklarda içe dönük ayak problemlerini düzelten bir çözüm olarak kullanılır.

  accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak bileği problemleri nedeniyle yürüme zorluğu çeken kişiler, dafo ile yürüme yeteneklerini artırabilirler.

   

  arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Soru Sor

  arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Telefonla Görüş

  arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Görüntülü Ön Muayene Talep Et

  arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Kliniğimize Gelmeden Önce Görüntülü Ön Muayene Olabilirsiniz

  Harita
  Scan the code