provitalprotez ortez

►Dafo

tick svgrepo com 2 Dafo nedir ? Dafo,dinamik ayak bilek ortezinin kısaltmasıdır (dynamic ankle foot orthosis).

tick svgrepo com 2 Uygulandığı bölgede stabiliteyi arttırmak, şekil bozukluklarını önlemek, yürüme paternine yardımcı olmak veya ameliyat sonrası koruma sağlamak gibi farklı amaçlar için kullanılmaktadır.

tick svgrepo com 2 Kullanıcının ihtiyaçlarına göre birçok farklı dafo türü olmakla birlikte özel ölçü teknikleriyle kişiye özel hazırlanır.

►Dafo Çeşitleri

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Plantarflexion Stop Dafo

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dorsiflexion Assist Dafo

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Articulating Dafo

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Posterior Leaf Spring Dafo

tick svgrepo com 2 Dafo, birçok farklı tipte ve amaç için kullanılan bir ortez türüdür.

tick svgrepo com 2 Dafo, kişinin ihtiyaçlarına ve ayak bileği probleminin türüne bağlı olarak farklı boyutlarda ve şekillerde yapılabilir.

tick svgrepo com 2 Ortezler genellikle özel olarak yapılır ve bir doktor veya fizyoterapist tarafından takip edilir.

►Dafo Fiyatları

➔Dafo fiyatlarını öğrenmek için butona tıklayınız.

provitalprotez dafo

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak bileğinin plantarflexion (aşağı hareket) hareketini sınırlayan ve ayak bileği stabilitesini artıran bir ortezdir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak bileği dorsifleksiyon (yukarı hareket) hareketini kolaylaştırır ve ayak bileği hareketliliğini artırır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Hem ayak bileği hem de diz ekleminde hareket engelleri olan kişiler için kullanılır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak bileği düzleştirilir ve ayak bileği dorsifleksiyonunu kolaylaştırır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Nörömüsküler ve nörolojik rahatsızlığı olan hastalar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Spinea bifida ve serebral palsi tanısı konulan hastalar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Down Sendromlular.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Gelişimsel gecikme yaşayan hastalar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Felç geçirmiş hastalar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Omurlik baş travmaları geçiren hastalar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dizlerde hiperekstansiyon ve fleksiyon gibi durumlarda kullanılır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak bileğinde yapılan açı değişikliğiyle bu deformiteler tolere edilebilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Diğer ortezlerden daha kapsamlıdır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Değişik durumlarda eklemli (dorsifleksiyona serbest) şekilde tasarlanabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’yu kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

tick svgrepo com 2 Dafo, bireysel olarak ölçülür ve özel olarak yapılır.

tick svgrepo com 2 Bu nedenle, bir doktor veya terapist dafo’nun nasıl kullanılacağı konusunda size rehberlik edecektir.

tick svgrepo com 2 Ayak bileğinize dafo yerleştirilir ve sıkıca bağlanır.

tick svgrepo com 2 Bu, ayak bileğinizin stabilitesini artıracak ve düşmeleri önleyecektir.

tick svgrepo com 2 Dafo, normal yürüyüşünüzü engellemeden ayak bileği ve ayak hareketlerinizi kontrol etmenize yardımcı olur.

tick svgrepo com 2 Bu nedenle, dafo ile yürümek, düşük topuklu ayakkabı veya çorap giymekten daha farklı hissettirebilir.

tick svgrepo com 2 Dafo’nun etkisini en üst düzeye çıkarmak için, terapistiniz size bir dizi egzersiz önerir ve dafo’yu düzenli olarak kullanmanızı önerir.

tick svgrepo com 2 Bu egzersizler, ayak bileğinizin ve ayaklarınızın güçlendirilmesine yardımcı olacak ve daha doğal bir yürüyüşü teşvik edecektir.

tick svgrepo com 2 Dafo’yu kullanırken, ayak bileğinizin hareket kabiliyetini sınırlayacak kadar sıkı olmayan rahat ayakkabılar giymeniz önerilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’nun ilk kullanımı nasıl olmalıdır ? Dafo ortezi kullanmaya başlarken, ilk uygulandığı günden itibaren önerilen tam kullanım süresine ilk gün 1 ila 2 saat, ikinci gün 3 ila 4 saat ve üçün gün ise 5 saat ile geçilmelidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Kullanıma süreyi yavaş yavaş artırarak başlamak çocuğun dafo‘ya uyum sağlaması açısından önemlidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bir cerrahi operasyon sonrası dafo kullanılacaksa, ortezin kullanım süresini arttırma aralığını hekiminiz önerecektir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo çorapla ile birlikte daha konforlu bir kullanım sağlar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bu yüzden çorapla kullanılması gerekir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Tercihen emici bir yapıya sahip pamuk oranı yüksek çoraplar oluşabilecek tahrişleri engeller.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bunun yanında sıcak ortamlarda ve dafo kullanıcısının terlediği durumlarda çorabın değiştirilmesi oldukça önemlidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Çorap ile birlikte kullanımda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, çorabın ayağı sarması, bol ve büyük olmaması ve dafo içinde kırışık halde kalınlık oluşturmamasıdır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’nun kullanım süresi nedir ? Dafo’larda kullanım süresi her hastada deformasyonun seviyesi, tanısı, yaşı veya bunlara benzer sebeplere göre farklılıklar gösterir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Her hastanın dafo kullanım zaman aralığı doktoru ya da fizyoterapistti tarafından belirlenmelidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’nun bazı hastalarda sadece gece kullanılması istenirken, bazı hastalarda ise tüm gün boyunca ya da sadece fiziki aktivite halindeyken kullanılması önerilebilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bu konuda en doğru kullanım süresi için doktorunuz ya da fizyoterapistiniz sizi bilgilendirecektir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo ortezi kullanımında başarı nedir ? Dafo diğer bir çok ortezde olduğu gibi hastaya özel tasarlanmalıdır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Gerekli durumlarda ortezi üretecek yetkili ve ruhsatlı ortez protez merkezindeki tekniker ile, dafo’ yu öneren fizyoterpist yada hekimin ortez seçimi ve modeli konusunda, görüş alışverişinde bulunması başarı için oldukça önemlidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Hastaya özel üretilmeyen, konusunda eğitimsiz yetkisiz merkez ve kişiler tarafından yapılan bir ortezler, hastaya yarardan çok zarar verebilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bu noktada özellikle aileler ortez yaptıracakları merkezler konusunda seçici davranmalıdırlar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Cihaz yapımı için başvurdukları merkezlerin, ortez protez ruhsatlı olup olmadığı ve üretimi yapacak kişinin ortez protez teknikeri/teknisyeni olup olmadığı kesinlikle sorgulanmalıdır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo ortezinin değişim zamanı nedir ? Dafo yapımında kullanılan malzemeler oldukça dayanıklıdır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Buna rağmen en az 6 ay en çok 1 yıl içinde yenisi ile değiştirmek gerekmektedir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’nun yenilenmesini gerektirecek sebepler eskime, yıpranma ve kırılma olabileceği gibi kullanıcının fiziki değişikliği de olabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bunun yanında özellikle çocuklarda büyümeye bağlı değişim ihtiyacı olabilmektedir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo Ortezinin Değişim Zamanının Geldiğini Nasıl Anlarsınız?

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Küçük gelmeye ve sıkmaya başlar ise.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Hastada daha önce olmayan kullanıma bağlı kızarıklıklar ve bası tahrişleri oluşur ise.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Hastanın deformitesine kullanımına başlanan ilk günlerdeki kadar destek sağlamıyor ise.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ortez dışında yada iç kısmında fark edilen bir çatlama söz konusu ise.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Tüm bunlar dafo’nun değişmesini gerektirebileceği gibi bazı durumlarda tamir mümkün olabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bunlara benzer durumlar ile karşılaşır iseniz ortez ve protez teknikerimizle temasa geçebilirsiziniz.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Yapım aşamasında kaplama ve lokal destekler vermek amacı ile kullanılan soft petler, plaztazot ve eva gibi malzemeler dış malzemeye göre daha erken yıpranabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Kullanılan cırt bantlar kopabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Eğer böyle bir durum söz konusu olur ise ortezinizi kaplamaların, cırtların değişimi ve bakımı için merkezimize ücretsiz olarak bırakabilirsiniz.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Not: Bazı durumlarda ve hastalığın seyrine göre hekiminiz yada fizyoterapistiniz, yukarıda bahsetmiş olduğumuz sebeplerden hiç biri oluşmadan da dafo’nuzun yenisi ile değişimini isteyebilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’nun üretimi nasıldır ? Dafo’nun üretim süreci fizyoterapisttin yada hekimin hastaya dafo’nun önerilmesi ile başlar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bundan sonra hastanın başvuracağı ortez protez merkezinde, tekniker tarafından hastanın durumu değerlendirilerek ölçüsü alınır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ölçü daha sonra tekniker tarafından özel dafo yapım teknikleri uygulanarak prova aşamasına getirilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo hastaya prova edildikten sonra aynı gün teslim edilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo uygulama ve kontrolü nasıl olmalıdır ? Herhangi bir Dafo uygulamasında sıkı sıkıya temas olması normalken, rahatsızlık verici baskılarda istenmeyen ve dikkat edilmesi gereken noktalardır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo içinde topuğun ortez tabanına temas etmesi için bilek bandının sıkıca bağlanmış olması çok önemlidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak bileğinde gerginlik varsa diz eklemini olabildiğince bükerek ayak bileğini rahatlatabiliriz (bilek bandının altında görülecek kızarıklar sorun oluşturmayacaktır).

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bir süre kullanımın ardından dafo çıkartılıp, özellikle kemikli bölgelerde oluşan kızarıkların kontrol edilmesi çok önemlidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Oluşan pembemsi kızarıklıkların genellikle 1 saat içinde gitmesi beklenilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bu süre zarfı içinde geçmeyen kızarıklıklar mevcutsa ortotistinizle temasa geçmenizi tavsiye ederiz.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’yu giydirme ve kontrol etme nasıl olmalıdır ? Hastaya dafo giydirilirken özellikle ayak bileğinde oluşmuş bir hareket eksikliği yada kontraktür söz konusu ise, diz ekleminin geriye doğru bükülmesi dafo’yu daha kolay giydirmeniz için oldukça yardımcı olacaktır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo kullanımı ve giydirilmesi hakkında merkezimiz size gerekli olan teknik bilgileri teslimat aşamasında uygulamalı olarak gösterecektir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo modellerinin genelde bir çoğu hastanın ayağını saraca şekilde tasarlanır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bu dafo‘nun işlevselliği açısından istenen ve beklenen bir özelliktir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Kullanıcının yada ailenin özellikle ilk kullanımlarda dafo’nun basıya bağlı oluşturabileceği tahrişleri kontrol etmesi gerekir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bu kontroller sonucunda eğer ciltte her hangi bir kızarıklık, renk değişikliği yada solma var ise merkezimizi bilgilendirmenizi ve bizimle temas kurmanızı öneririz.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’nun bakımı nasıl olmalıdır ? Dafo bakımı diğer bir çok ortezde olduğu gibi zorlanmadan evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz oldukça kolay ve basit bir işlemdir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Terlemeye ve kirlenmeye bağlı oluşabilecek pişik, kötü koku ve bunlara benzer durumların oluşmaması için, yaz aylarında haftada en az iki kez, kış aylarında ise haftada en az bir kez sabunlu ıslak bir bezle silmeniz ve ardından kurulamanız yeterli olacaktır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bunun dışında gerek duyulacak her hangi bir bakım ihtiyacı yoktur.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Not: Kurulama işlemi kağıt havlu ve emici bezler ile yapılmalıdır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Kurulama için kullanılacak ısı kaynakları ( fön makinası, soba vb. ) malzeme üzerinde bozulmalara sebep olabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Herhangi bir rahatsız edici cilt sorununun oluşmaması için ortezin temiz tutulması çok önemlidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Haftada bir kez yapmak üzere, ılık sabunlu bir bezle veya anti bakteriyel mendillerle düzenli olarak temizliğini yapabiliriz.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bandajları (cırt bantları) bu temizlik esnasında ıslatmamaya özen göstermeliyiz.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Kurulamak için sadece kağıt havlu kullanın, herhangi bir ısıtıcıdan yararlanmaya çalışmayın.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Kullandığınız tüm ortezlerin kullanımları hakkında sorularınız için merkezimizi arayabilirsiniz.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo kullanımında çorap seçimi nasıl olmalıdır ? Dafo muhakkak çorap kullanılmalıdır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Çorabın pamuklu ve uzun olup, Dafo’nun bittiği noktadan geri kıvrılması uygun olacaktır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Sıcak günlerde çorabın gün içinde yenisiye değiştirilmesi tavsiye edilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Dafo’nun tahrişe neden olmaması için çorapta kırışıklık olmamasına dikkat etmek gerekir.

►Sgk Devlet Desteği

help 1436 svgrepo com Sgk dafo ödemelerinde devlet desteği sağlamaktadır. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

tick svgrepo com 2 Sgk desteği alabilmek için aşağıda şartları sağlamanız gerekmektedir ;

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Sgk sahibi olmak

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bağkur sahibi olmak

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Yeşil kart sahibi olmak

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Genel sağlık sigortası sahibi olmak

tick svgrepo com 2 Sgk devlet desteği sorgulamak için butona tıklayınız

provitalprotez sgk ödemeleri

arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Soru Sor

arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Telefonla Görüş

arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Görüntülü Ön Muayene Talep Et

arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Kliniğimize Gelmeden Önce Görüntülü Ön Muayene Olabilirsiniz

provitalprotez

Neden ProvitalOrtez?

check mark square 2 svgrepo com Evinize kadar gelerek ÜCRETSİZ  bir şekilde sizi muayene ediyoruz

check mark square 2 svgrepo com Bizleri arayarak ÜCRETSİZ bir şekilde danışmanlık alma, sıkıntı ve şikayetlerinizi görüntülü arama yolu ile anlatabilme imkanı

check mark square 2 svgrepo com İstanbul dışından gelecek kişileri Otogar veya Havaalanı noktalarından Ücretsiz olarak özel VIP şirket aracımız ile alıyor, konaklayacakları yer ve kliniğimiz arasında yine ÜCRETSİZ olarak taşıyoruz

check mark square 2 svgrepo com Geniş uzman kadromuz ile sizlerle özel olarak ilgileniyor tüm isteklerinizi yerine getiriyoruz

check mark square 2 svgrepo com Tüm ortez süreciniz boyunca sizlere Ücretsiz fizyoterapi desteği veriyoruz

check mark square 2 svgrepo com İş kazalarında kişilere izlemeleri gereken yol hakkında Ücretsiz danışmanlık veriyoruz

check mark square 2 svgrepo com Tedavi öncesi veya sonrası bizlere ulaşabilmeniz adına 7/24 bizleri arayarak her türlü bilgiyi alma imkanı sunuyoruz

UZMAN KADROMUZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ 

İş Ortaklarımız

Ottobock-Össur-Bionest-Bebionic-Ortotek-Touchbionics
Burhan ArslanBurhan Arslan
17:40 13 Feb 24
Provital protez ailesine vermiş oldukları emeğe ve desteğe canı gönülden teşekkür ederiz gerçekten işini bilen kaliteli ve uzman ekibiyle mustafa beye saygılarımızı sunuyoruz kesinlikle tavsiye ediyoruz 👏👏
Suriye TurkiyeSuriye Turkiye
13:38 12 Feb 24
Babamın şeker hastası olduğu için ayağı kesildi, biz de bu merkezle ilgilendik. Gerçekten harika bir merkez ve hizmetleri çok mükemmel. Gerçekten kendisine çok minnettarız. Bu harika merkez için çok teşekkür ederiz.
Necati ArpaciNecati Arpaci
13:06 12 Feb 24
Annemin ayağı sekerden dolayi ayagi kesildi protez için çok gezdim araştırdım ve provital protez geldik bize protez yaptılar cok memnun kaldık burdan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum en önemlisi müşteri memnuniyeti cok iyi fiyat konusunda çok yardımcı oldular hep güler yüzlü insanlar
Tarum RumetTarum Rumet
07:39 11 Feb 24
Provital protez uzmanlarından ve çalışanlarından çok memnun kaldık 1,5 yaşında oğlum var dafo ayakkabıları için Darıcadan Provital protez merkezine geldik.Sonuç çok başarılı ve fiyatları piyasaya göre çok uygun ben bundan sonraki ayakkabılarıda Provital de yaptıracağım. Çok teşekkür ederim hepinize.
fatih temüzfatih temüz
13:07 07 Feb 24
Teşekkürler ederim Mustafa beye çok ilgilendi bizimle aldığım afo için tekrar teşekkür ederim
Kezban AvcuKezban Avcu
17:02 11 Dec 23
Oğluma uzun bacak ortezi yaptırdık. Allah razı olsun çok yardımcı oldular evimize gelip ölçü aldılar. Ayrıca çok araştırdım diğer firmalar iki katı ücret istedi onlar yarı fiyatına aynı ürünü yaptılar. Sadede kar amacı gütmeden işini severek yapan ekibe ve ustaya çok teşekkür ederiz. Hayırlı bereketli satışlar dileriz 🤲🏻
Mehmet TatarMehmet Tatar
08:27 20 Nov 23
Bir buçuk sene önce geçirmiş olduğum iş kazası sonucu sağ bacak diz üstünden ampute oldum. Osmaniyeden yapmış olduğum araştırmalara göre provitalprotez ile tanıştım. İstanbul'a geldim protezimin tüm işlemleri yapıldı. İlgi ve alakadan inanılmaz memnun kaldım.Artik yürüyorum herkese tavsiye ederim.
js_loader

Harita

Scan the code