Yürüme Cihazı Fiyatı

provitalprotez yüzük kilitli uzun yürüme cihazı

Yüzük Kilitli Uzun Yürüme Cihazı

Uzun yürüme cihazının kilit mekanizması, yüzüğe benzer halkalar yardımıyla kilitlenir. Bu yüzden yüzük kilitli ismini almıştır. Kilidin serbest bırakılması için yüzüklerin yukarı yönde çekilmesi gerekir. Farklı tasarımlarda üretilmiş birçok yüzük kilitli diz eklemi bulunmaktadır.

provitalprotez isveç kilitli uzun yürüme cihazı

İsveç Kilitli Uzun Yürüme Cihazı

Uzun yürüme cihazının kilit mekanizması, bacağın arka kısmında bulunan bir mekanizma ile gerilerek kilitli hale getirilir. Cihazın kullanılırken kilitli kalması için, mekanizmanın dizden topuğa doğru gerilerek aynı pozisyonda sabit kalması önemlidir. Farklı tasarımlarda üretilmiş birçok İsveç kilitli diz eklemi modeli bulunmaktadır.

provitalprotez bel kemerli uzun yürüme cihazı

Bel Kemerli Uzun Yürüme Cihazı

Diz eklemi yüzük kilitli, İsveç kilitli ya da farklı özelliklerde olabilir. Hastanın belini saran bir kemerle kullanılır. Bu kemer plastikten, deriden ve farklı malzemelerden üretilebilir. Ayrıca bel için özel ve düz olarak kullanılan bir eklemle cihazın bacak kısmıyla birleştirilir.

Karbon Uzun Yürüme Cihazı YÜRÜME CİHAZI FİYATI

Karbon Uzun Yürüme Cihazı

Karbon Uzun Yürüme Cihazı​; Çok daha hafif, dayanıklı ve konforlu tasarıma ve bu tasarım itibari ile dizlik gerektirmeyen ön destekli yapıya sahiptirler. Uzun Yürüme Cihazları daha geniş destek yüzeyi ile bacağa binen ağırlığın dağıtılması sağlar. Uzun yürüme ortezi kolay giyilip kolayca çıkarılır. Uzun yürüme cihazı modelleri kişiye özeldir ve prova gerektirir.

– Çok daha hafif, dayanıklı ve konforlu dizayn

– Kolay giyilip-çıkarabilme

– Daha geniş destek yüzeyi sayesinde bacağa binen ağırlığın dağıtılması

– Tasarımı itibariyle dizlik gerektirmeyen ön destekli yapı

Unilateral Karbon Uzun Yürüme Cihazı YÜRÜME CİHAZI FİYATI

Unilateral Karbon Uzun Yürüme Cihazı

Özel titanyum alaşım stabiliteden ödün vermezken ağırlık konusunda farkedilebilir bir avantaj sağlar. Eklem sistemi pek çok farklı ebatta mevcuttur, özellikle çocuklar için yapılmış ebatlar da vardır.

Uzun yürüme cihazları hastanın diz ve ayak bilek eklemini etkin bir şekilde kontrol edemediği durumlarda kişiye özel uygulanan ortezlerdir. Farklı kilit sistemlerine verilen isimler, genelde uzun yürüme cihazı modellerinin ismini belirler.

E-MAG ACTIVE Yürüme Cihazı YÜRÜME CİHAZI FİYATI

E Mag Active Yürüme Cihazı

Otto Bock tarafından geliştirilmiş en yeni uzun yürüme ortez e-mag active karbon uzun yürüme cihazıdizaynıdır. Yürüyüşün ihtiyaç duyulan anlarında diz eklemini kilitlemesi başlıca farklılığıdır. Biomekaniksel olarak diz eklemimizi, yürüyüşün yere ağırlık aktarıldığı anlarında kilitleriz.

E-MAG, Ottobock tarafından geliştirilen Dünyanın ilk elektronik Emag uzun yürüme cihazı kontrollü cihaz eklemlerinden biridir.
E-MAG, elektronik olarak kontrol edilen kilit mekanızası sayesinde birçok cihaz kullanıcısının yaşamış olduğu güvensizlikleri ortadan kaldırır.

C-Brace Uzun Yürüme Cihazı YÜRÜME CİHAZI FİYATI

C-Brace Uzun Yürüme Cihazı

Ortotronik hareketlilik sistemi; diz eklemi kas sisteminin parezi veya felç olan kullanıcılar için uygundur. Bu ortez sayesinde hareket özgürlüğü için yeni olanaklar açılır. Geleneksel, felç ortezleri yalnızca diz eklemini kilitleme ile sınırlıydı. Yeni geliştirilen C-Brace® ile kullanıcılar için şimdi bir adım daha ileri giden hatta çığır açan bir sistem sunuyor. Entegre mikroişlemci sayesinde, kullanıcının değişen durumlara gerçek zamanlı olarak akıllıca tepki verir.

Dinamik Karbon Afo YÜRÜME CİHAZI FİYATI

Dinamik Karbon Afo

Son derece hafif karbon fiber kompozit materyalden yapılmış yeni bir dynamic walk afo ayak bilek ortezidir (AFO). Açık topuk yapısı farklı ayakkabı türleri ile optimum uyum ve rahatlık sağlar. Orjinal ve patentli tasarımı, eklem hareketlerini engellemez, yüksek aktiviteli etkinliklere izin verir, merdiven çıkma gibi veya rampa tırmanma gibi anlarda hareketi güçlendirici etki gösterir.

Hafif moldable karbon fiber kompozit, açık topuk, kolayca ayakkabılarla uyum, yüksek mukavemetli esneklik, medial / Yanal stabilite ve günlük faaliyetleri izin verir.

Össur Light Karbon Afo YÜRÜME CİHAZI FİYATI

Össur Light Karbon Afo

AFO Light, hafif ila orta derecede düşük ayağı olan insanlar için güçlü ve hafif bir çözümdür.AFO Light sadece ihtiyaç duyulan yerlerde destek sağlar, gereksiz yığınları ortadan kaldırır ve kozmetik açıdan çekici bir görünüm sağlar. 

Flex-Foot® teknolojisinin en iyi özelliklerini ve karbon fiberin enerji depolama özelliklerini kullanan AFO Light, hafif ila orta derecede Bırakma Ayağı olan kişiler için güçlü ve hafif bir çözüm sunar.

Ottobock Walkon Flex Karbon Afo YÜRÜME CİHAZI FİYATI

Ottobock Walkon Flex Karbon Afo

Walk On®, dorsifleksiyonu zayıflamış hastalara ideal biçimde Ottobock walk on afo uyum sağlar, günlük hayatın gerektirdiği hareketliliği elde etmelerine yardım eder. Bacak salınımdayken ayağın kaldırılmasını sağlar ve ayağın aşağı düşerek salınımda yere sürtünmesini önler. Daha etkili yürüme biçimi değişik ritimlerde yürümenin güvenliğini artırırken, sendeleme ve düşme riskini azaltır.

Yürüme Cihazı Fiyatları

Yürüme cihazı fiyatı, yürüme yeteneği sınırlı olan bireylerin desteklenmesi ve hareketliliğinin artırılması için kullanılan tıbbi cihazlardır. Yürüme cihazı fiyatı, farklı tür ve modellerde bulunabilir ve kullanıcının ihtiyaçlarına ve fiziksel durumuna göre uyarlanabilir, yürüme cihazı fiyatı çeşitlerine göre değişebilir. Yürüme cihazları, genellikle aşağıdaki durumları olan bireylerde kullanılır:

  1. Yürüme güçlüğü: Kas zayıflığı, denge sorunu veya koordinasyon eksikliği gibi nedenlerle yürüme güçlüğü yaşayan bireylerde yürüme cihazları destek sağlayabilir.
  2. Yürüme dengesizliği: Denge kaybı veya yürüme dengesizliği yaşayan bireylerde yürüme cihazları, dengeyi sağlamak ve düşme riskini azaltmak için kullanılabilir.
  3. Yaralanma veya amputasyon: Yaralanma sonucu geçici veya kalıcı olarak yürüme yeteneğini kaybeden veya amputasyon sonucu uzvu kaybeden bireylerde yürüme cihazları, hareketliliği geri kazandırmak için kullanılır.

Yürüme Cihazı 

Yürüme cihazı fiyatı, yürüme yeteneği sınırlı olan veya ayak deformiteleri olan bireylere destek sağlamak ve hareketliliklerini artırmak için kullanılan bir tıbbi cihazdır. Yürüme cihazı, özellikle ayağı düzgün bir şekilde yerleştirmek ve yürüme esnasında stabiliteyi sağlamak amacıyla kullanılır.

Yürüme cihazı fiyatı değişiklik gösterir, aşağıdaki durumlarda kullanılır:

  1. Ayak deformiteleri: Doğuştan veya sonradan gelişen ayak deformiteleri, bireyin normal yürüme mekanizmasını etkileyebilir. Ayak yürüme aparatları, deformiteleri düzeltmek veya ayak anatomisini desteklemek için kullanılır.
  2. Ayak yaralanmaları: Ayak yaralanmaları sonucu oluşan kırıklar, burkulmalar veya tendon yaralanmaları, yürüme yeteneğini kısıtlayabilir. Ayak yürüme aparatları, yaralanan ayak üzerindeki baskıyı azaltarak iyileşmeyi destekler.
  3. Ayak amputasyonu: Ayak veya ayak bileği amputasyonu sonucu uzvu kaybeden bireylerde ayak yürüme aparatları, amputasyon düzeyine bağlı olarak yürüme yeteneğini ve dengeyi iyileştirir.
  4. Ayak yürüme aparatları, kullanıcının ayak ve bacak yapısına uygun olarak tasarlanır. Bunlar arasında ayağı destekleyen tabanlık, ayak bileğini sabitleyen bilek kısımları, ayak bileği eklemi için menteşeler ve buna bağlı olarak düzgün yürüyüş sağlayan çeşitli özellikler bulunabilir.

İş Ortaklarımız

Ottobock-Össur-Bionest-Bebionic-Ortotek-Touchbionics
Mükemmel
30 değerlendirmeler göre.
Uğur Şankul
Uğur Şankul
02/08/2023
Uzun yıllardır uzun yürüme cihazı kullanicisiyim yeni bir uzun yürüme cihazına ihtiyaç duydum ve internette arama yaparken PROVİTALPROTEZ klinigini gördüm ve kendileriyle tanıştım iyiki de tanismisim bana yaptiklari cihaz bu zamana kadar kullanmış olduğum tartışmasız en iyi cihaz oldu Provital protez ekibine özellikle Alpaslan bey,Mustafa bey ve Yusuf beye sonsuz şükranlarımı sunuyorum çok teşekkür ederim Provitalprotez
Aras Yaramaz
Aras Yaramaz
29/07/2023
Çok iyi mükkemmel provital proteze teşekkürler
İbrahim Eşmekaya
İbrahim Eşmekaya
23/06/2023
Mustafa Bey ile tanışmamız tesadüf eseri olmuştu.İyiki de tanışmışız.Gönül rahatlığıyla gelip her konuda kendisinden bilgi alabilirsiniz.Konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile sorun çözüm odaklı güler yüzlü hizmet anlayışıyla hareket eden işletmeci.Protezimin yapım aşamasında her türlü yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ederim.
ibrahim günaydın
ibrahim günaydın
04/06/2023
alanında uzman ve güler yüzlü çalışan arkadaşları ile herkese tavsiye edilebilinecek bir klinik. Başarılar dilerim.
Feruza Sultanova
Feruza Sultanova
29/05/2023
İlgi alakanız için teşekkür ederiz her şey mukemmel
Kerem Ali Kaya
Kerem Ali Kaya
26/05/2023
Provital protez ve ortez merkezinde protez bacak uygulaması hakkında öncesinde tüm bilgileri güler yüzlü şekilde aktardılar ve sonrasında protez bacağı teslim ettiler hiç sorun yaşamadık. Teşekkür ederim güler yüzlü iletişim kurduklarından dolayı
Anıl Haydar Işık
Anıl Haydar Işık
25/05/2023
Protez bacak konusundaki bilgi ve yardımları için provital protez ailesine teşekkür ederim.çok memnun kaldık, güler yüzlü ve kaliteli hizmetleri için ayrıca teşekkür ederim
Hakan Dereli
Hakan Dereli
23/05/2023
Doktor tavsiyesi ile Dafo yaptırmamız gerekiyordu Mustafa bey ve ekibi çok profesyonel şekilde Dafo ortezimizi teslim ettiler. Çok memnun kaldık. Provital protez ailesine çok teşekkür ediyorum
murat beşiroğlu
murat beşiroğlu
18/05/2023
Amcamın diz altı protezi icin Artvin Hopa dan geliyoruz 1300 km yol gelmemize değdi şuan da çok mutlu ve memnunuz özellikle Mustafa bey ve ProvitalProtez ekibine çok teşekkür ediyorum amcam şuan da yuruyor ve biz mutlu bir şekilde Artvine dönüyoruz.TEŞEKKÜRLER PROVİTALPROTEZ
Gökay Ozt
Gökay Ozt
15/05/2023
Provital klinikteki ilgi ve alakadan memnun oldum yapılan uzun yurume cihazım bugüne kadar yapılanların en iyisiydi Mustafa bey ve Alpaslan beye ilgi ve alakaları nedeniyle çok teşekkür ederim
Blog
Harita
1.1/5 - 28 oy verildi!
Scan the code