Kişiye(Ayağa) Özel Tabanlık

Kişiye özel tabanlık doğuştan veya sonradan gelişen sebepler ile ayağında sorun oluşan kişilerin kullanması gereken bir tabanlık cinsidir. Ayak sağlığı çok önemli bir unsurdur fakat insanlar bu durumu göz ardı edebilmektedirler. Genellikle çocukluk çağlarda oluşan ayak problemleri erken yaşta teşhis edilmedikçe, ileri yaşlarda iyileşme oranı azalmaktadır.

Ayak Tabanlığı Kişiye Özel

Ayak, vücudun en önemli organlarından ilk sıralarda yer almaktadır. Günlük hayatımızda en çok kullanıdığımız organımız olan ayaklar zaman içerisinde hasar almakta ve deforme olmaktadırlar. Ayaklarda oluşabilecek hasarlar müdahale edilmedikçe aşılmaz sorunlar yaratabilirler. Ayak problemleri durumunda kişiye özel tabanlık kullanılmadığı takdirde ilk etkilenecek organ bacaklardır.

Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık

Ayağa özel tabanlık kullanılmaması bacaklarda iç tarafa doğru eğrilme, dış tarafa doğru eğrilme, bacak da yamulma veya ayak bileğinde yamulma gibi sorunların gelişmesine sebep olur. Ayak problemlerine erken yaşta müdahele edilmez ise, kişiler ileri yaşlarda çok daha büyük problemlerle karşı karşıya kalabilirler.

 • Çocukluk yaşlarda başlayan düz tabanlık veya ayak çukurunun yükselmesi gibi durumlarda kişi özel tabanlık kullanılması şarttır.
 • 50 yaş üstü kadınlarda oluşan topuk dikeni sorunu da ayağa özel tabanlık kullanılmasının şart olduğu diğer bir problem türüdür.
provitalprotez kişiye özel tabanlık

Kişiye Özel Ayak Tabanlığı

Kişiye özel tabanlık, doğuştan veya zaman içinde oluşan düz tabanlık, ayak çukurunun yükselmesi veya topuk dikeni gibi sorunlarda kullanılması gereken ortopedik bir üründür. Ayak dan alınan analize göre üretilen kişiye özel tabanlıklar, kişinin ayakkabısının içine doğru bir şekilde yerleştirilerek yürüme provası yaptırılır ve herhangi bir problem olması durumunda müdahale edilir.

Kişiye Özel Tabanlık Analizi

Kişiye özel tabanlık analizi, ayak da var olan problemleri görmemiz açısından bize yardımcı olan bir analiz türüdür. En son teknolojik donanımla üretilmiş kişiye özel ayak analiz cihazımız ile Provitalprotez kliniği olarak ÜCRETSİZ bir şekilde ayaklarınızı analiz ediyoruz ve sizlerin, özel tabanlık cinsi nedir? Ayağa özel tabanlık kullanmama gerek var mı? Özel tabanlık kullanırken nelere dikkat etmeliyim? Ayağa özel tabanlık nedir? Özel tabanlık tam olarak ne işe yarar? Sporcular için özel tabanlık kullanmalılar mıdır? Özel tabanlık fiyatları nedir? Sporcular için ayağa özel tabanlık ücretleri nedir? gibi sorularınızı en doğru şekilde cevaplıyoruz.

 • Tabiki ayak da ki problemleri ölçerken başvurduğumuz tek şey kişiye özel tabanlık analiz cihazımız değildir.
 • Provitalprotez kliniğinin işinde uzman ortopedistleri ile ayaklarınızın analizini çıplak göz ile yapıyor ve sizlere en uygun ayağa özel tabanlık cinsinin ne olduğuna karar veriyoruz.

Kişiye Özel Provitalprotez Tabanlık

Kişiye özel tabanlık yapımında Provitalprotez kliniği olarak teknik ekibimiz, uzman kadromuz ve en son teknoloji ile üretilmiş analiz cihazımız ile sizlere en kaliteli kişiye özel tabanlığı yapıyoruz ve bu ayağa özel tabanlık hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

 • Provitalprotez kişiye özel tabanlık için önce şikayetlerinizi dinliyor sizlere bir ön rapor hazırlıyoruz.
 • Bu rapor doğrultusunda birçok kişide genellikle ayak tabanlarından şiddetli bir acı, bacaklarda dizlerde ve bel bölgesinde şiddetli bir ağrı veya iki ayak arasında büyüklük olarak oransal bir farklılık gözlemlenmektedir.
 • Bu tür durumların daha da artmaması adına özel tabanlık kullanımı şarttır.

Kişiye Özel Tabanlık Faydaları

 • Tabanlıklarımız %100 kişiye özel olarak üretilmektedir.
 • Ayak analizi ile problemler belirlenir ve ayak yapısına göre tabanlık üretilir.
 • Kişiye özel ayak tabanlıklarımız kullanıcı hatası olmadıkça 6 aydan önce deforme olmazlar.
 • Kişiye özel ayak tabanlıklarımız en kaliteli ham maddeler ile üretilmektedir.
 • Kişiye özel ayak tabanlıklarımızda sorunun olduğu bölgeler özel jellerimiz ile yumuşatılır.
 • Kişiye özel ayak tabanlıklarımızda herhangi bir sorun olması durumunda hemen müdahale edilir.
Çocuklar Tabanlık Kullanmalımıdır?

Ayağında düz tabanlık, ayak içi yükselmesi veya diğer sorunlar olan çocukların kişiye özel tabanlık kullanması şarttır. Özel tabanlıklar ayaklardaki sorunlara bire bir çözüm olma mantığı ile üretilirler. Örneğin ayak da düz tabanlık (pes plano) varsa özel tabanlık da ayak çukuru yükseltilerek istenen sonuç elde edilir ve ayaktaki düzelme oranı 6 ayda bir ayak analizi yaptırılarak kontrol edilir.

 

Kişiye Özel Tabanlık Nasıl Yapılır?

Kişiye özel tabanlık analizi yapılmadan önce ortopedistlerimiz ile ayaklarınıza ön muayene yapılarak bir rapor hazırlanıyor ve gerekli açıklamalar yapılıyor. Daha sonra Provitalprotez özel tabanlık için statik ayak analizi ve dinamik ayak analizi hakkında bilgiler veriliyor.  Sonrasında kişiden ayakkabılarını çıkartarak özel tabanlık analiz cihazımızın üzerine çıkmasını istiyoruz. Bu şekilde statik ayak analizimiz başlamış oluyor. Kişiye gerekli pozisyon verilerek statik analiz tamamlanıyor.

 • Bir sonraki aşamada dinamik ayak analizimiz başlıyor.
 • Kişiye bilgiler verilerek ne yapması gerektiği anlatılıyor ve kişiye özel ayak analiz cihazımızın üzerine iki ayak içinde birer kez basarak yürümesi söyleniyor.
 • Böylelikle kişiye özel ayak analizi bitmiş oluyor.
 • Ön rapor ile Provitalprotez kişiye özel tabanlık analiz raporu karşılaştırılıyor ve bilgiler karşılaştırılıyor.
 • Genellikle ön rapor ve kişiye özel ayak analiz raporu %99,9 aynı çıkmaktadır.
kişiye özel ayak analizi

Tabanlıklar Neden Kişiye Özel Üretilmektedir?

Dünya üzerindeki bütün insanların anatomisi farklıdır. Haliyle bütün insanların da ayak anatomileri farklıdır. Bir kişinin ayağında oluşan sorun diğer bir kişide aynı şekilde olmaz. Bazı insanlar düz tabanlık sorununa sahipken, bazıları da ayak içi yükselmesi sorunu ile karşı karşıyadır. Haliyle her insanın ayak numarası da aynı değildir. Ne yazık ki bazı kişiler kullanılmış veya 2. el tabanlıklar kullanarak hasar görmüş ayaklarını sağlık bulma umuduyla daha da geri dönüşü olmayan bir duruma sokuyor. Bu nedenle Provitalprotez ayağa özel tabanlıklar için mutlaka bir ortopedi kliniği ile iletişime geçilip özel tabanlık analizi yaptırılması şarttır.

 • İnsanlar özel tabanlık konusunda ne yazık ki bilinçsiz bir şekilde hareket etmektedir.
 • Bu durumda doktor tavsiyesi de önemlidir.
 • İnsanlar kişiye özel tabanlık için hazır ürün satan medikallere gitmektedirler.
 • Medikaller insanlara özel tabanlık vermek yerine, seri üretim tabanlıklar vermektedir.
 • Medikaller insanlara kişiye özel tabanlık analizi yapamazlar çünkü bu kişiler ortopedist değildirler.
 • Özel tabanlıklar ortopedi kliniklerinde yaptırılmalıdır.

Kişiye Özel Tabanlık Fiyatları

Kişiye özel tabanlık fiyatları, hastanın ayak durumuna ve tabanlık da istenen ekstralara göre değişmektedir. Kişinin ayağında düz tabanlık mı var? Topuk dikeni ağrı seviyesi nedir? Özel tabanlık hangi tarzda yapılacak? Ayağa özel tabanlıkda kullanılacak malzeme kalitesi ne olacak? gibi sorular kişiye özel tabanlık fiyatını artıran etkenlerdir.

Ayak Analizi Fiyatları Ne Kadardır?

Kliniğimizde yapılan tüm ayak analizleri ÜCRETSİZ bir şekilde yapılmaktadır. Provitalprotez kliniğimizi ziyaret ederek burada hiçbir şekilde para ödemeden ayaklarınızı analiz ettirebilirsiniz. Daha sonrasında sizlere analizlerinizin çıktısını da vermekteyiz.

İş Ortaklarımız

Ottobock-Össur-Bionest-Bebionic-Ortotek-Touchbionics
Mükemmel
30 değerlendirmeler göre.
Uğur Şankul
Uğur Şankul
02/08/2023
Uzun yıllardır uzun yürüme cihazı kullanicisiyim yeni bir uzun yürüme cihazına ihtiyaç duydum ve internette arama yaparken PROVİTALPROTEZ klinigini gördüm ve kendileriyle tanıştım iyiki de tanismisim bana yaptiklari cihaz bu zamana kadar kullanmış olduğum tartışmasız en iyi cihaz oldu Provital protez ekibine özellikle Alpaslan bey,Mustafa bey ve Yusuf beye sonsuz şükranlarımı sunuyorum çok teşekkür ederim Provitalprotez
Aras Yaramaz
Aras Yaramaz
29/07/2023
Çok iyi mükkemmel provital proteze teşekkürler
İbrahim Eşmekaya
İbrahim Eşmekaya
23/06/2023
Mustafa Bey ile tanışmamız tesadüf eseri olmuştu.İyiki de tanışmışız.Gönül rahatlığıyla gelip her konuda kendisinden bilgi alabilirsiniz.Konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile sorun çözüm odaklı güler yüzlü hizmet anlayışıyla hareket eden işletmeci.Protezimin yapım aşamasında her türlü yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ederim.
ibrahim günaydın
ibrahim günaydın
04/06/2023
alanında uzman ve güler yüzlü çalışan arkadaşları ile herkese tavsiye edilebilinecek bir klinik. Başarılar dilerim.
Feruza Sultanova
Feruza Sultanova
29/05/2023
İlgi alakanız için teşekkür ederiz her şey mukemmel
Kerem Ali Kaya
Kerem Ali Kaya
26/05/2023
Provital protez ve ortez merkezinde protez bacak uygulaması hakkında öncesinde tüm bilgileri güler yüzlü şekilde aktardılar ve sonrasında protez bacağı teslim ettiler hiç sorun yaşamadık. Teşekkür ederim güler yüzlü iletişim kurduklarından dolayı
Anıl Haydar Işık
Anıl Haydar Işık
25/05/2023
Protez bacak konusundaki bilgi ve yardımları için provital protez ailesine teşekkür ederim.çok memnun kaldık, güler yüzlü ve kaliteli hizmetleri için ayrıca teşekkür ederim
Hakan Dereli
Hakan Dereli
23/05/2023
Doktor tavsiyesi ile Dafo yaptırmamız gerekiyordu Mustafa bey ve ekibi çok profesyonel şekilde Dafo ortezimizi teslim ettiler. Çok memnun kaldık. Provital protez ailesine çok teşekkür ediyorum
murat beşiroğlu
murat beşiroğlu
18/05/2023
Amcamın diz altı protezi icin Artvin Hopa dan geliyoruz 1300 km yol gelmemize değdi şuan da çok mutlu ve memnunuz özellikle Mustafa bey ve ProvitalProtez ekibine çok teşekkür ediyorum amcam şuan da yuruyor ve biz mutlu bir şekilde Artvine dönüyoruz.TEŞEKKÜRLER PROVİTALPROTEZ
Gökay Ozt
Gökay Ozt
15/05/2023
Provital klinikteki ilgi ve alakadan memnun oldum yapılan uzun yurume cihazım bugüne kadar yapılanların en iyisiydi Mustafa bey ve Alpaslan beye ilgi ve alakaları nedeniyle çok teşekkür ederim
Blog
Harita
2.3/5 - 3 oy verildi!
Scan the code