Kişiye Özel Tabanlık Ne İşe Yarar?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlık, ayak ve ayak bileği problemlerini düzeltmek veya rahatlatmak için bireyin ayak yapısına ve ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış olan bir ayakkabı iç tabanlığıdır.

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlıklarını ortopedik ayakkabı keçeleri olarak da düşünebiliriz.

tick svgrepo com 2 Standart tabanlıkların aksine, kişiye özel ortopedik tabanlıklar, bireyin ayak şekline, yürüme şekline, ayak tabanının yük dağılımına ve spesifik ihtiyaçlarına göre yapılmaktadır.

►Ayak Problemleri Nelerdir?

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Düz Tabanlık(pes plano valgus)

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Yüksek Kavis(pes cavus)

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Topuk Dikeni(Plantar Fasiitis)

►Kişiye Özel Tabanlık Nedir?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlık, bireylerin kişisel özellikleri ve ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş bir tabanlıktır.

tick svgrepo com 2 Ayak sağlığına destek olmak, ayakların rahat etmesini sağlamak, belirli ayak sorunlarını gidermek veya önlemek amacıyla kullanılır.

tick svgrepo com 2 Kişiye özel ortopedik tabanlıklar, genellikle ayak yapısına, ayak numarasına, ayak yayına, yükseklik farklarına ve diğer ayak ölçümlerine göre özel olarak tasarlanır.

tick svgrepo com 2 Bu, kişinin ayaklarına tam uyum sağlamak için dikkate alınması gereken faktörleri içerir.

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlıklar, ortopedik problemleri olanlar, sporcular, günlük ayakkabı kullanıcıları ve ayak konforunu artırmak isteyen herkes için faydalı olabilir.

Kişiye Özel Ayak Analizi Nedir?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel ayak analizi, tarama cihazı kullanılarak hastanın ayağında ki sorunları tespit etmek için yapılmaktadır.

tick svgrepo com 2 Kliniğimizde bulunan özel ayak tarama makinası ile birlikte statik ayak analizi ve dinamik ayak analizlerine bakılır.

tick svgrepo com 2 Bu taramalar ile birlikte uzmanlarımızın yaptığı fiziksel muayeneler de yapılarak hastaya en uygun kişiye özel tabanlık modeline karar verilir.

Kişiye Özel Ayak Analizi Nasıl Yapılır?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel ayak analizi şu şekilde yapılır;

tick svgrepo com 2 Öncelikle hastadan ayakkabılarını çıkarıtıp özel tarama makinamızın üzerine çıkması istenir.

tick svgrepo com 2 Sonrasında teknikerlerimiz bilgisayar başında tarama işlemine başlar.

tick svgrepo com 2 Daha sonra gerekli işaretlemeler ve çizimler yapılarak analizler kaydedilir ve alınan bu veriler özel cnc robotlarımıza gönderilerek kişiye özel tabanlık üretimine geçilir.

provital kişiye özel tabanlık
provital kişiye özel tabanlık

Kişiye Özel Tabanlıklar, Ayak Sağlığını Nasıl Rahatlatır?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel ortopedik tabanlıklar, ayakkabı içine yerleştirilerek ayak kavisi ve tabanın doğru pozisyonunu destekler.

tick svgrepo com 2 Ayak yapısına ve ayak sağlığına yönelik avantajlar sağlar ve aşırı yüklenmeyi azaltabilir.

tick svgrepo com 2 Aynı zamanda ayakta rahatlık ve konfor sağlar, ayak yorgunluğunu azaltır ve yürüme veya koşma performansını artırabilir.

Kişiye Özel Tabanlık Nasıl Kullanılır?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlıkları kullanmak için adımlar:

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayakkabı Seçimi: Tabanlıklar, genellikle spor ayakkabılar, koşu ayakkabıları ve botlar için uygundur. Ayakkabıların konç seviyeleri yüksek olmalıdır. Bazı durumlarda 1 numara büyük ayakkabı da tercih edilebilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Tabanlıkları Yerleştirme: Tabanlıklar, ayakkabıların içine doğru yerleştirilmelidir. Ayakkabıların orijinal iç keçeleri yerine kişiye özel tabanlıklar yerleştirilmelidir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Tabanlığı Uyarlama: Ayakkabının içinde gereksiz bir baskı veya rahatsızlık hissedilirse tabanlığın uç kısmından oval bir şekilde kesi yapılabilir. Tabanlıklar da uç bölge ölü nokta olarak adlandırılır ve pek bir önemi yoktur.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bakım ve temizlik: Kullanım sonrası tabanlıkları çıkararak havalandırabilir ve temizleyebilirsiniz. Ayrıca ıslak mendil veya ıslak bir havlu yardımı ile de silebilirsiniz.

Kimlere Kişiye Özel Tabanlık Yapılır?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlık, genellikle aşağıdaki durumlarda yapılabilir:

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak Sağlığı Problemleri:  Düz tabanlık, yüksek kavis, topuk dikeni gibi ayak problemleri olan kişilere özel tabanlıklar yapılabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Spor Ve Aktivite Performansı: Sporcular ve aktif bireyler, spor aktiviteleri sırasında ayaklarını korumak ve performanslarını artırmak için özel tabanlıklar kullanabilirler. Koşucular, futbolcular, basketbolcular gibi sporcular, ayaklarını desteklemek, şok emilimini artırmak ve spor performansını optimize etmek için kişiye özel tabanlıklar kullanabilirler.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Rahatsızlık: Uzun süreli ayakta kalma, yürüme veya ayakta çalışma gibi durumlarda ayaklarda rahatsızlık hissi ortaya çıkabilir. Kişiye özel tabanlıklar, ayakların doğru pozisyonda kalmasını sağlayarak rahatlama ve konfor sağlayabilir.

tick svgrepo com 2 Herhangi bir nedenle kişiye özel tabanlık yaptırmak istiyorsanız, uzman bir sağlık profesyoneline danışmanız önemlidir.

Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık Neden Kullanılır?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlık, ayak sağlığını desteklemek, ayak rahatsızlıklarını hafifletmek ve ayak konforunu artırmak için kullanılır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlıklar, düz tabanlık, yüksek kavis ve topuk dikeni gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılır.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayak ağrıları, gibi problemerde de kişiye özel tabanlıklar yardımcı olabilir. Ayak yapılarına uygun olarak tasarlanan tabanlıklar, ayak yükünü dengeler ve aşırı yüklenmeyi azaltarak ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ayakkabı içine yerleştirilen kişiye özel ortopedik tabanlıklar, ayaklara ekstra konfor sağlar.Uzun süreli ayakta durma, yürüme veya koşma gibi durumlarda, kişiye özel tabanlıklar ayakların daha rahat hissetmesini sağlar.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Sporcular için kişiye özel tabanlıklar, spor performansını artırabilir. Ayak yapılarına uygun olarak tasarlanmış tabanlıklar, ayakların doğru pozisyonda olmasını sağlayarak daha etkili bir adım atmaya ve daha iyi bir dengeye yardımcı olabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Bazı ayak deformiteleri, özellikle çocukluk dönemlerinde, doğru pozisyonlandırma ve destek sağlama ile ayak bozuklukları düzeltilebilir ve önlenebilir.

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlıklar, ayak sağlığını desteklemek, ağrıyı hafifletmek, konforu ve performansı artırmak gibi farklı amaçlar için kullanılabilir.

Düz Tabanlık Hastalığı Nedir?

tick svgrepo com 2 Düz tabanlık, ayak kavislerinin normalden az olması veya hiç olmaması durumudur.

tick svgrepo com 2 Ayak tabanında bulunan iç ve dış kavislerin normal olması, ayakların sağlıklı şekilde yere basmasını sağlar.

tick svgrepo com 2 Düz tabanlık durumunda, ayak tabanı tamamen yere temas eder veya temas etmeye yakındır.

tick svgrepo com 2 Düz tabanlık, genellikle irsidir ve doğuştan olur ve çocukluk döneminde fark edilir.

tick svgrepo com 2 Bununla birlikte, bazı durumlarda sonradan da gelişebilir.

tick svgrepo com 2 Düz tabanlık belirtileri, ağrı, yorgunluk, topuk veya ayak tabanında rahatsızlık hissi, ayakkabı giyerken zorluk ve ayak bileği veya ayaklarda şişme gibi durumları içerebilir.

tick svgrepo com 2 Bazı vakalarda düz tabanlık ağrısız olabilir.

tick svgrepo com 2 Düz tabanlık hastalığı hakkında daha ayrıntılı bilgi ve doğru tanı için bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

provital kişiye özel tabanlık

Kişiye Özel Tabanlık Hangi Tür Ayakkabılar İle Kullanılır?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlık, genellikle ortopedik veya ayak sağlığı sorunları yaşayan kişiler için kullanılır.

tick svgrepo com 2 Bu nedenle, kişiye özel tabanlık, aşağıdaki tür ayakkabılar ile kullanılabilir:

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Ortopedik Ayakkabılar: Ortopedik ayakkabılar, ayak sağlığını desteklemek ve rahatsızlıkları azaltmak için tasarlanmış özel ayakkabılardır. Kişiye özel tabanlık, ortopedik ayakkabılarla birlikte kullanılabilir ve ayaklara ek destek ve konfor sağlayabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Spor Ayakkabılar: Spor yaparken, koşarken veya diğer fiziksel aktivitelerde kullanılan ayakkabılar, vücut ağırlığının ve darbenin ayaklara etkisini azaltmak için özel olarak tasarlanmıştır. Kişiye özel tabanlık, spor ayakkabılarıyla birlikte kullanılabilir ve spor performansını artırmak, ayak yorgunluğunu azaltmak ve sakatlanma riskini azaltmak için ek destek sağlayabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Çalışma Ayakkabıları: Uzun saatler boyunca ayakta durmak zorunda olan meslek grupları için tasarlanmış olan çalışma ayakkabıları, ayak yorgunluğunu ve stresini azaltmak için ekstra destek sağlar. Kişiye özel tabanlık, çalışma ayakkabılarıyla birlikte kullanılabilir ve ayak rahatsızlıklarını azaltabilir.

accept check good mark ok tick svgrepo com 2 Günlük Ayakkabılar: Günlük kullanım için tasarlanmış olan normal ayakkabılar da kişiye özel tabanlık ile kullanılabilir. Özellikle ayak rahatsızlıkları yaşayan kişiler, günlük ayakkabılarında da ekstra konfor ve destek sağlamak amacıyla kişiye özel tabanlık kullanabilir.

tick svgrepo com 2 Ayak rahatsızlıklarınız varsa, bir uzmana danışarak uygun tedavi yöntemlerini belirlemek önemlidir.

Ucbl Tabanlık Nedir?

tick svgrepo com 2 Ucbl tabanlık, ayak anatomisini desteklemek için kullanılan bir tür ortopedik tabanlıktır.

tick svgrepo com 2 Ucbl tabanlıklar, genel olarak ayak bileğinden içe dönme sorunu yaşayan kişilerde kullanılır.

tick svgrepo com 2 Ayağında sadece düz tabanlık,yüksek kavis veya topuk dikeni olan kişilere önerilmez.

tick svgrepo com 2 Ucbl tabanlıklar, ayakta düz tabanlık, ayak yüksek kemerliği, pronasyon (ayak içe dönmesi) gibi çeşitli ayak problemlerinin tedavisinde kullanılır.

tick svgrepo com 2 Genellikle sert plastik veya termoplastik materyallerden yapılarak ve ayakkabının içine yerleştirilir.

Kişiye Özel Tabanlık İle Ucbl Tabanlık Arasındaki Fark Nedir?

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlık ve ucbl tabanlık, ortopedik tabanlık türleridir ve ayak sağlığını desteklemek için kullanılırlar.

tick svgrepo com 2 Kişiye özel tabanlıklar genel olarak düz tabanlık, kavis yükselmesi veya topuk dikeni sorunlarında kullanılmaktadır.

tick svgrepo com 2 Ucbl tabanlık ise bu durumlara ek olarak ayak bileklerinden içe veya dışa doğru dönmeler varsa kullanılması gereken bir tabanlık çeşididir.

tick svgrepo com 2 Ucbl tabanlıklar, ayak uzmanı tarafından hastanın ayak yapısına göre özel olarak tasarlanır ve üretilir.

arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Soru Sor

arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Telefonla Görüş

arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Görüntülü Ön Muayene Talep Et

arrow 2 circlepath circle fill svgrepo com Kliniğimize Gelmeden Önce Görüntülü Ön Muayene Olabilirsiniz

Harita
Scan the code